استیکر چیست؟

استیکر چیست؟

استیکر , وینیل و مش از معروفترین مدیا هایی می باشند که با دستگاه لارج فورمت چاپ می شوند که شباهت های متعددی هم به نیز دارا‌هستند که مهم ترین شباهت آن ها خواص چسبندگی آنهاست . البته با تمام تشابهات نسبت به کاربردهای متفاوتی که دارا هستند با نیز تفاوت هایی هم دارا هستند . در‌این ورقه برای معرفی بیشتر این محصول ها , توضیحات مرتبط با هر یک را ارائه نموده ایم .

استیکر نوعی مدیاست که بواسطه چسبندگی که داراست کاربرد های فراوانی داراست , حتما تا بحال شما هم در مغازه ها و اماکن متفاوت کاربرد استیکر را چشم اید که غالبا روی سطح های صاف آن را میچسبانند . این مدیا به طور کامل شیری رنگ است و خواص کوتینگ نیکی داراست که با دستگاه لارج فورمت یا این که دستگاه اکوسالونت چاپ روی آن قرار می‌گیرد . چاپ استیکر را به طور معمول روی شیشه و یا این که سطوحی مانند ام دی اف و فلز یا این که هر سطحی که مایحتاج است استعمال می‌نمایند . این نکته در باره استیکر گفتنی است که استیکر رنگ شیری دارااست و به هیچ وجه از پشت چاپ سمت مخالف آن قابل بازدید نیست .


در تصویر مقابل شما کاربرد نصب استیکر روی شیشه های میرال یک دکان را تماشا می کنید . همان گونه که در تصویر مشخص و معلوم است قابلیت و امکان چشم شدن درون مغازه ممکن نیست و بیشتر از این خواص برای پوشش دادن روئت کرد یک محدوده هم استعمال میشود . صحیح همین موقعیت از نمای باطن دکان هم برقرار است یعنی از درون دکان تنها یک نمای سپید دیده می شود .

گونه های استیکر

استیکر ها به سه وضعیت پشت سپید , پشت طوسی و پشت مشکی هم موجود هست . استیکر های پشت مشکی این خواص را دارا است که به هیچ وجه قابلیت و امکان عبور نوروفروغ از آن نیست و به طور معمول در مواقعی که بخواهیم درون مغازه مشاهده کرد مطلق نداشته باشد از آن به کار گیری می‌کنیم . چون شب ها علی الخصوص چنانچه روشنایی درون مغازه دوچندان باشد سایه اشخاص یا این که هر چیزی که وجود داشته باشد از پشت استیکر طوسی به چشم میخورد البته از پشت استیکر مشکی به هیچ وجه قابل رویت نیست . و برعکس در صورتیکه بخواهیم از نور و روشنایی آفتاب یا این که هر نوروروشنایی دیگری که در محیط موجود است استعمال کنیم از استیکر های پشت سپید استعمال می‌کنیم . پیرو در رابطه نصب استیکر هم توضیحاتی را بصورت مختصر ارائه می‌نماییم .

فراگیری نصب استیکر

برای نصب استیکر عمل چندان مشکلی را نداریم ولی اعتنا و صبر کافی بایستی داشته باشید . روشن است که در حالتی‌که برای سری اول قصد این فعالیت را داشته باشید احتمال این‌که عمل خیر از آب درنیاید هم موجود است ولی با اعتنا به این که نصب استیکر مشتمل بر هزینه نصب می‌باشد لذا در‌حالتی که قصد نصب استیکر خودتان را دارید به مورد ها تحت دقت کنید . برای نصب استیکر نیاز به ابزار متعددی نیست فقط یک کارتک منحصربه‌فرد نصب استیکر نیاز دارید که غالبا لبا ژلاتینی و قابل انعطاف آن برای این است که آسیبی به چاپ نرسد . در حالتی‌که آن نیز نباشد یک کارت سفت مثل کارت های عابر بانک را با یک دستمال قابل انعطاف می توانید بپیچید و عمل خویش را ادامه دهید و همینطور نیاز به یک آب پاش دارید تا بتوانید آب و مایع توالت را ترکیب نمایید تا یک مایع کف صحیح فرمایید . هم اکنون شما ابزار واجب جهت نصب را مهیا کرده اید .

روش نصب استیکر

ابتدا استیکر را روی گوشه ای که می‌خواهید روی آن نصب نمائید قرار دهید و از این که چاپ شما میزان ظریف داراست مطمئن گردید . آنگاه با یک چسب نواری کناره های استیکر را روی مرحله متبوع بچسباید تا در حالت خویش اثبات بماند . آن گاه یک کناره استیکر را از صفحه حفظ کننده آن جدا کرده و به مرحله بچسبانید .

روند ساخت استیکر

درحال حاضر می‌توانید چسب های نواری که در چها رگوشه استیکر موجود است را جدا فرمایید . آنگاه با آب پاش جزء تراز که روی آن می‌خواهید استیکر بچسبد وهمچنین پشت استیکر را تماما مرطوب نمائید . توجه فرمائید که در مرطوب کردن استیکر و تراز به هیچ وجه خساست به خرج ندهید و هرچه این مرطوب بودن بیشتر باشد فعالیت شما راحت خیس میشود . بقدری آب به استیکر بزنید که روی تراز روان بلغزد . آنگاه آهسته آهسته قسمتهای بیشتریاز نگهدارنده استیکر را مرطوب فرمائید و کم ک آن را روی مرحله بچسبانید .

اعتنا فرمائید که هر جزء چاپ که عالی نچسبیده باشد بخاطر تر بودن آن براحتی جدا میشود . این نصیب از عمل را با صبر بسیار انجام دهید و در صورت نیاز تعدادی توشه آن را از تراز جدا نمائید و مجدد آب زده و بچسبانید . بعداز این‌که توانستید چاپ را روی تراز بچسبانید برای دریافت کردن مایع و یا این که هوای پایین چاپ از کارتک به کارگیری فرمائید و روی تراز استیکر بکشید و در سوی کناره ها ساماندهی نمایید . بعداز این‌که چاپ به دلخواه شما روی تراز چسبید فقط کافیست چشم به راه بمانید تا بعد از مدتی چاپ تماما بروی تراز بچسبد و سفت شود . امید است این مقاله مورد استعمال شما قرار گرفته باشد .

وینیل vinyle

وینیل استیکر , مش , وینیل هر سه نسبتاً از یک خانواده می باشند بدین صورت که‌این مدل از چاپها برای چسباندن شان به شیشه یا این که سطحی صاف استعمال می گردند و بسته به مدل انتظاری که از چاپ داریم یک کدام از آن‌ها‌را جهت به کار گیری تعیین می‌کنیم . مثلا در صورتی یک مرحله صاف داشته باشیم که فقط جهت نمایش یک تبلیغ بخواهیم به کار گیری کنیم از استیکر استعمال می‌کنیم ولی درصورتی که بخواهیم گونه چاپ به نحوی باشد که بتوانیم از نظر پشت آن تراز به کار گیری کنیم از مش به کار گیری می کنیم . بطورمثال در شرایطی‌که بخواهیم روی شیشه یک دکان تبلیغی انجام دهیم البته از باطن دکان هم بتوانیم محیط خارج را تماشا کنیم از مش برای فعالیت به کارگیری می کنیم . درحال حاضر چنانچه بخواهیم این تماشا دو طرفه باشد از وینیل سود می بریم , به دلیل آنکه وینیل موقعیت ترانسپرنت داشته در قسمتایی که جوهر روی چاپ نیست به طور کامل شیشه ای هست . تصویر مقابل شان دهنده صورت کلی وینیل می‌باشد همانطو که در تصویر می‌بینید مدیا خودش شرایط روشن را داشته و در قسمتهایی که جوهر پاشیده نشده مثل یک ورق شیشه ای قابلیت و امکان چشم شدن پشت قضیه و اصطلاحا ترانسپرنت دارااست . پیشنهاد میشود در مواقعی که پشت چاپ فروغ و روشنایی خیر و خوبی داراست و همینطور نیاز به چشم شدن دو طرف شیشه موجود هست از این مدیا استعمال شود . روی این مدیا در حالتی‌که با دستگاه فلت بد چاپ صورت گیرد امکان بیشتری از خویش نمایش خواهد اعطا کرد . مورد ها شبیه چاپ استیکر /چاپ مش /چاپ سولیت/چاپ بنر وینیل استیکر , مش , وینیل هر سه نسبتاً از یک خانواده می باشند بدین صورت که‌این گونه از چاپها برای چسباندن شان به شیشه یا این که سطحی صاف به کار گیری می شوند و بسته به جور انتظاری که از چاپ داریم یک کدام از آن‌ها را جهت استعمال تعیین می کنیم . مثلا درصورتی که یک تراز صاف داشته باشیم که فقط جهت نمایش یک تبلیغ بخواهیم به کارگیری کنیم از استیکر به کارگیری می‌کنیم ولی در شرایطی‌که بخواهیم مدل چاپ به طوری باشد که بتوانیم از نگاه پشت آن مرحله استعمال کنیم از مش استعمال می‌کنیم . بطورمثال در حالتی‌که بخواهیم روی شیشه یک مغازه تبلیغی انجام دهیم ولی از باطن مغازه هم بتوانیم محیط خارج را بازدید کنیم از مش برای عمل به کار گیری می‌کنیم .


لینک های مرتبط:

http://chapgar.famblog.ir/post/24

http://samdhprint.atizo.se/post/25

http://estickekhodro.mihanblog.com/post/3

http://samdhprint.loxblog.com/post/48/%DA%86%D8%A7%D9%BE%20%D8%A7%D8%B3%D8%AA%DB%8C%DA%A9%D8%B1%20%D8%B4%DB%8C%D8%B4%D9%87%20%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87%20%D8%A7%D9%86%D8%AC%D8%A7%D9%85%20%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%D8%B4%D9%88%D8%AF%D8%9F.htm
http://samdhprint.mihanblog.com/post/42

+ تعداد بازدید : 125 |
نوشته شده توسط علی مرادی در شنبه 10 خرداد 1399 و ساعت 13:56
× بستن تبلیغات